+48 732 787 990 info@comair.pl

ZGODNIE Z PLANEM 

COMAIR projekt instalacji wentylacji z odzyskiem ciepła

Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła przewidziana już na etapie projektowania budynku
to znaczna oszczędność czasu i pieniędzy. Dlaczego?

Wcześnie podjęta decyzja dotycząca wentylacji mechanicznej z rekuperacją pozwoli uniknąć zbędnych wydatków i znacznie uprości prace instalacyjne. Kanały systemu Uniflexplus+ możesz poprowadzić zarówno w stropie jak i na stropie w warstwie wylewki, unikając konieczności montowania sufitów podwieszanych czy innej zabudowy kanałów. Co najważniejsze decydując się na wentylację mechaniczną możesz zrezygnować z kominów służących wentylacji grawitacyjnej.

1. Czy projekt jest naprawdę potrzebny?

Wykonanie projektu wentylacji mechanicznej ułatwi zaplanowanie i poprawne technicznie wykonanie instalacji. Projekt wskaże gdzie umiejscowione będą punkty nawiewne i wywiewne oraz jak przebiegać będą kanały wentylacyjne. Umożliwi to wykonanie/pozostawienie otworów technologicznych, zmniejszając nakłady pracy. Sensowne rozplanowanie elementów instalacji pozwoli na optymalnie najkrótsze przeprowadzenie przewodów i zmniejszy  koszty oraz skróci czas montażu.

2. Jakie są zalety wcześniejszego przygotowania projektu wentylacji mechanicznej?

Wcześniej przygotowany projekt rekuperacji pozwala na uwzględnienie przebiegu kanałów wentylacyjnych i miejsca montażu rekuperatora przy planowaniu innych instalacji np. hydraulicznej czy elektrycznej. Anemostaty czy kratki  nawiewne i wywiewne można umiejscowić tak, aby nie kolidowały z aranżacją pomieszczeń np. meblami czy oświetleniem. 

3. Na czym oszczędzam?

– Ograniczenie zużycia materiałów,
– Mniejsze nakłady pracy,
– Brak kominów do wentylacji grawitacyjnej,
– Ograniczenie elementów zabudowy zasłaniających kanały wentylacjyjne.
– Eliminacja kosztów  poprawek  i zmian koncepcji wentylacji  w fazie realizacji projektu.