Masz pytania?

zadzwoń:
801 090 195
*koszt połączenia wg stawki UKE wynosi 0,36 PLN/minutę
504 787 990
lub podaj swój numer
a my oddzwonimy:

*wyrażam zgodę na kontakt telefoniczny

Masz pytania?

Podaj swój e-mail
a my odpiszemy:

*wyrażam zgodę na kontakt e-mail

COMAIR Polska - wentylacja z odzyskiem ciepła COMAIR Polska - wentylacja z odzyskiem ciepła

informacje ogólne
informacje ogólne
dane techniczne
dane techniczne
FAQ
FAQ
urządzenia COMAIR
urządzenia COMAIR
www.comair.pl / Wsparcie / Wentylacja, a klimatyzacja

Wentylacja, a klimatyzacja

Czy wentylację można łączyć z klimatyzacją?

Wentylacja i klimatyzacja to dwie niezależne instalacje spełniające swoje indywidualne funkcje, przy czym oczywiście w pewnym stopniu jedna instalacja wspiera drugą. Wentylacja jest w stanie zapewnić nam skuteczną wymianę powietrza oraz oczyścić je z zanieczyszczeń, a klimatyzacja poprawia jego parametry. Klimatyzację z powodzeniem stosować możemy jako uzupełnienie systemu wentylacji, ale warto wiedzieć, że nowoczesne systemy rekuperacyjne posiadają bardzo sprawnie działające funkcje schładzania powietrza i klienci coraz chętniej przekonują się do tego rozwiązania.

Jeżeli chodzi o schładzanie powietrza w lecie to nie ma konieczności stosowania równolegle instalacji klimatyzacji i wentylacji. Żeby klimatyzacja spełniała swoją funkcję podczas równoczesnego działania systemu wentylacji mechanicznej należałoby zwiększyć wydajność centrali odpowiedzialnej za klimatyzację nawet 3 razy.

Naszą propozycją, w celu obniżenia temperatury powietrza nawiewanego w lecie do budynku, jest zastosowanie gruntowego glikolowego wymiennika ciepła AQUACOMPLUS+, gdyż fantastycznie działa z systemem wentylacji mechanicznej. Gruntowy glikolowy wymiennik ciepła umożliwia pozyskanie energii zawartej w gruncie do ogrzania powietrza nawiewanego do pomieszczeń w okresie zimowym lub schłodzenia powietrza w okresie letnim. Wymiennik ten pozwala na schłodzenie nawiewanego powietrza przez wentylację mechaniczną nawet o 7 stopni. 

Lista tematów w kategorii FAQ

Koszt rocznej eksploatacji centrali? Rekuperacja w projekcie budynku Czy klapa bypass jest niezbędna? Rekuperator i okap kuchenny cz.1 Kontrola instalacji wentylacyjnej. Stężenie glikolu w GGWC. Czy bypass musi być 100%? Kominek i wentylacja mechaniczna. Czy GWC się opłaca? Jak często należy wymieniać filtry? Jak ustawić sterownik czasowy? Optymalny poziom wilgotności powietrza? Jak wybrać dobrego instalatora? Odzysk ciepła, obliczenia. Sprawność rekuperatora. Jak połączyć sterownik z centralą? Rekuperator i okap kuchenny cz.2 Jak podłączyć przełącznik do chwilowego przewietrzania? Wentylacja, a klimatyzacja Wentylacja mechaniczna w mieszkaniu Czy rekuperacja jest bezpieczna dla alergików?