Masz pytania?

zadzwoń:
801 090 195
*koszt połączenia wg stawki UKE wynosi 0,36 PLN/minutę
504 787 990
lub podaj swój numer
a my oddzwonimy:

*wyrażam zgodę na kontakt telefoniczny

Masz pytania?

Podaj swój e-mail
a my odpiszemy:

*wyrażam zgodę na kontakt e-mail

COMAIR Polska - wentylacja z odzyskiem ciepła COMAIR Polska - wentylacja z odzyskiem ciepła

www.comair.pl /Wentylacja / Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła /

Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła

Najbardziej zaawansowanym i komfortowym systemem wentylacji jest wentylacja mechaniczna nawiewno-wywiewna wyposażona w odzysk ciepła z wentylacji [rekuperację]. Sercem instalacji wentylacji mechanicznej jest urządzenie nazywane centralą wentylacyjną [lub rekuperatorem].

Centrala wentylacyjna usuwa z pomieszczeń zużyte powietrze wraz z wilgocią i zanieczyszczeniami. Powietrze jest wywiewane bezpośrednio z  łazienki toalety, kuchni czy pralni. Jednocześnie dokładnie taka sama ilość świeżego powietrza jest dostarczana do każdego pokoju, salonu, gabinetu i sypialni. Dzięki tym dwóm procesom w domu jest zawsze świeże i czyste powietrze, a dodatkowo tworzy się optymalna cyrkulacja powietrza przepływającego od sypialni do kuchni, czy łazienki.

Zaletą wentylacji mechanicznej jest możliwosć dostosowania jej wydajności do faktycznych potrzeb mieszkańców, dzięki czemu można stworzyć komfortowe warunki w poszczególnych pomieszczeniach.

Regulacja systemu wentylacji mechanicznej w głównej mierze odbywa się automatycznie, dzięki zastosowaniu rekuperatorów, które odzyskują ciepło z powietrza usuwanego, a co za tym idzie pozwalają na dużą oszczędność energii. W samej centrali zamontowane są filtry i powietrze zewnętrzne, zanim dotrze do pomieszczeń, jest oczyszczane z kurzu czy drobnych zanieczyszczeń.

System wentylacji mechanicznej wyposażony w najlepszej klasy komponenty i urządzenia dobierany jest indywidualnie dla każdego budynku, czy mieszkania. Rozmiar instalacji wentylacji mechanicznej, a co za tym idzie rozmiar urządzenia, zależy od gabarytów lokalu. Nie da się teoretycznie i jednoznacznie określić wielkości danej instalacji, ponieważ jest ona każdorazowo podyktowana wewnętrznymi warunkami zabudowy oraz preferencjami Inwestora. Bardzo ważne podczas montażu wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła jest wykonywanie prac na podstawie projektu rekuperacji domu jednorodzinnego lub mieszkania.  Więcej informacji dotyczących błędów, których należy wystrzegać się podczas montażu znajduje sie TUTAJ.

Produkowane przez COMAIR centrale wentylacyjne serii HRUC odzyskują nawet ponad 90% energii, pracują cicho i niezawodnie zużywając minimalne ilości prądu i są jednymi z najlepszych rekuperatorów do mieszkania dostępnych obecnie na naszym rynku. Pracę centrali HRUC można obserwować online na naszej stronie www.pomiary.comair.pl  


Czy wiesz,że .... wentylacja z odzyskiem ciepła jest standardem od 1980 roku?

W Szwecji wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła jest obowiązującym standardem dla budynków mieszkalnych już od 1980 roku. [norma SBN 1980] 

Masz pytania?

Podaj swój e-mail
i wpisz pytanie
a my odpiszemy:

*wyrażam zgodę na kontakt e-mail