Masz pytania?

zadzwoń:
801 090 195
*koszt połączenia wg stawki UKE wynosi 0,36 PLN/minutę
504 787 990
lub podaj swój numer
a my oddzwonimy:

*wyrażam zgodę na kontakt telefoniczny

Masz pytania?

Podaj swój e-mail
a my odpiszemy:

*wyrażam zgodę na kontakt e-mail

COMAIR Polska - wentylacja z odzyskiem ciepła COMAIR Polska - wentylacja z odzyskiem ciepła

www.comair.pl /produkty / Odzysk ciepła, rekuperacja / filtry do central HRUC /

filtry do central HRUC

Rekuperatory COMAIR HRUC są fabrycznie wyposażone w dwa plisowane filtry klasy G4 [nawiewny i wywiewny].
Stan filtrów należy regularnie kontrolować. Co najmniej raz na 6 miesięcy konieczna jest wymiana filtów na nowe. 

Do central wentylacyjnych COMAIR HRUC dostępne są zarówno filtry klasy G4,  które posiadają skuteczność filtracji na poziomie 90%, filtry  klasy M5, które są gęstsze i charakteryzują się większą skutecznością filtracji powietrza z zanieczyszczeń powstających na zewnątrz oraz bardzo dokładne filtry klasy F7, czyli najbardziej skuteczne filtry, zatrzymujące  do 97% m.in. sadzy, zarodników grzybów czy pyłków kwiatowych. Nowością w naszej ofercie są filtry w technologii ActiveCarbonPlus+ z węglem aktywnym usuwającym zanieczyszczenia i nieprzyjemne zapachy. Filtry te doskonale  sprawdzają się również w okresie zimowym, gdy powietrze zanieczyszczone jest w głównej mierze dymem z kominów, powstałym m.in. w skutek spalania węgla i drewna w domowych piecach.

 

 

277.jpg

Wymieniaj filtry!

Pamiętaj, że regularna wymiana filtrów jest niezbędna dla utrzymania gwarancji urządzeń COMAIR HRUC-E.

Aby system działał poprawnie należy pamiętać o regularnej wymianie filtrów, gdyż wpływa to na czystość powietrza nawiewanego do budynku oraz czystość wnętrza rekuperatora.  Czystośc filtrów ma bardzo duże znaczenie dla efektywności działania całego systemu wentylacji mechanicznej. Oczyszczanie zabrudzonych filtrów lub wymiana na nowe pozwoli zachować parametry czystego i zdrowego powietrza nawiewanego do Twojego domu. Zapchane, brudne filtry spowodują spadek wydajności instalacji wentylacyjnej, a w najgorszym wypadku całkowite jej zatrzymanie!
Obecność filtrów jest obowiązkowa, ponieważ chronią one wymiennik przed zabrudzneiem i zapchaniem kurzem, owadami i nasionami lotnymi roślin. Należy pamiętać, że częsta wymiana filtrów wpływa zarówno na poprawę jakości powietrza wprowadzanego do budynku, jak i nie powoduje wzrostu kosztów użytkowania systemu rekuperacji.

 

Masz pytania?

Podaj swój e-mail
i wpisz pytanie
a my odpiszemy:

*wyrażam zgodę na kontakt e-mail